Salı, 08 Ocak 2013 20:49

... Davası Nasıl Açılır?.... Dilekçesi Örneği

Yazan 
Öğeyi Oyla
(4 oy)

*Bizlere gerek telefonla gerek maille  en sık sorulan soruların başında  davanın türü ve içeriği değişmekle birlikte davanın nasıl açılacağı yer almaktadır. Bir davaya ait dilekçenin nerede, nasıl bulunabileceği de çok sık sorulmaktadır. Anlaşmalı boşanma protokolü örneği, vasiyetname örneği, idari dava dilekçesi, dava dilekçesi örneği, izmir veya başka bir yerde dava açılacaksa yetkili mahkemenin hangisinin olduğuna dair sorular ve istekler gelmektedir.

*Türk Hukuk Sistemi bireylerin her türlü dava ve hukuki işi bireysel olarak takip edebilmesi esasına dayanmaktadır. İşlerin vekalet verilen bir avukat aracılığı ile yürütümesi gibi bir zorunluluk yoktur. Her birey  dava açma,  yürütme hak ve özgürlüğüne sahiptir.

*Burada bizim tüm iş sahiplerine tavsiyemiz, internette gezinip birkaç dilekçe örneği, birkaç yüksek mahkeme (Yargıtay, Danıştay) kararı ve uzman tv gibi portallarda bazı  görüntüleri izleyerek ileride telafisi mümkün olmayan hatalar yaparak hak kayıplarına uğramamalarıdır.

*Yıllarca hukuk fakültelerinde eğitim almış, stajyerlik dönemini tamamlamış bir avukattan yardım almak her zaman iş sahiplerinin lehine sonuçlar doğurmaktadır.

*Özellikle  adliye bahçelerinde "arzuhalci" olarak kendini tanıtan insanlardan fersah fersah uzak durulmasını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Okunma 830 defa Son Düzenlenme Perşembe, 13 Haziran 2013 18:41
Sami Günsen

İzmir-Hukuk Bürosu ve Avukatlık Hizmetleri
Google+

Web site: www.cozumhukuk.net
Yorum eklemek için giriş yapın